Falafeliai

Savaitgalį, kai šimirinėjate Marais rajone ir po/prieš/tarp muziejų norisi užkąsti greitai, sočiai, skaniai ir nebrangiai? Truputėlį turistų rojus, bet ką padarysi, vistiek verta: rue des Rosiers. Lietuviškai būtų Rožynų gatvė, nors rožyno ten nei vieno, bet visi žino tą gatvelę kaip specifinių žydų krautuvėlių/kavinių/bulkinių vietą.

Paryžius kai kuriais atžvilgiais man kartais primena Kauną. Pamenat kaip prieš penkioliką metų, Laisvės alėjoje buvo nesuskaičiuojamas kiekis avalynės krautuvių. Juokauju žinoma… tiek to panašumo iki Kauno, kaip Prancūzijai iki Kanarų salų. Bet esmė ta, kad Paryžiuje vieno tipo parduotuvės grupuojasi vienoje vietoje. Pavyzdžiui jūs norite išsinuomoti smuiką ar violončelę, tai eisite į Romos gatvę. Norite pavalgyti japoniško maisto? Tereikia nueiti į Šventos Anos gatvę. Indų restoranai? Geriausi prie Šiaurinės stoties. Informatika? Pigiausia Montgallet gatvėje. Nors be abejo, rasite ir kitur.. bet rue des Rosiers verta aplankymo ir tenai paragauti falafelių.

Nežinantiems, falafeliais vadinami maži kukuliukai iš maltų avinžirnių ir kepti aliejuje. Jie valgomi vietoj mėsos, nes pilni augalinių proteinų. Su jais jums padarys tokį sumuštinį, kur bus kopūstų, daug kitų daržovių, falafelių ir užils humuso ir aštraus padažo, panašaus į adžiką (jei nenorite, būtinai perspėkite, bet jis tikrai yra nelabai aštrus).Galima pasirinkti valgyti tokį sumuštinį ne su falafeliais, o su mėsa: aviena, vištiena ar pan. Yra tikrai platus pasirinkimas.

Eilutė gali būti nemaža, ypač pietų metu. Pasižiūrėkite kurioje eilėje stovite: išsinešimui ar valgyti viduje. Dažniausiai tik atsistojus į eilę, prie jūsų prieis padavėjas/pardavėjas (dažniausiai jie nėra patys maloniausi) ir paklaus ko norite, bei paims jūsų užsakyma ir pinigus. Pasiėmus išsinešti, netoliese yra tokia bažnyčia ir keli suoliukai, kur galite ramiai pavalgyti.

Kaina be mėsos yra tik šeši su puse euro. Su mėsa pakyla iki devynių.

Na ir paskutinis punktas: kurį restoraną išsirinkti, nes ten jų pilna? Misija sudėtinga. Nors visi žino, kad geriausias yra L’as de falafel, bet bėda kad toje gatvėje jų yra kokie penki. Taip, kad siūlau eiti į tą, kur jums pasirodė “skaniausias”.

Paryžiuje gyvenu jau virš dešimt metų. Dirbau gerai apmokamą, bet sunkų ir nebeįdomų darbą, baigiau humanitarinių projektų valdymo magistrą ir įsidarbinau pas Gydytojus be Sienų. Gyvenimas karo zonose, susitikimas su tradicine medicina, šuviai sekmadienį ryte.. Visa tai tapo taip arti.

Leave a Reply